image

Sanitární keramika

Kvalitní sanitární keramika je základním vybavením každé domácnosti. Oceníte nejen účelnost sanitární keramiky, ale důležitá je především její životnost a také moderní design. U nás najdete sanitární keramiku, která splňuje všechny výše uvedené požadavky, navíc ji koupíte za skvělé ceny. Nabízíme široký výběr sanitární keramiky: umyvadla, WC mísy, pisoáry aj. Vybírat můžete z různých druhů, variant a rozměrů.

DURAVIT

Historie značky Duravit sahá až do roku 1817 a od toho času oslovuje všechny, kteří se obklopují krásnými a vysoce moderními věcmi. Značka Duravit udává trend, který zaručuje spolupráce s předními světovými architekty jako je Philippe Starck, Michael Graves, Frank Huster či studia Sieger Design a Phoenix Product Design. Pro koupelny Duravit je typické spojení krásných tvarů a linií, a to v souladu se zachováním maximální funkčnosti.

JIKA

ýroba ve Znojmě se datuje již od konce 19. století, jedná se tedy o nejstarší keramické výrobky na evropském kontinentu. Byly to především figurální a jiné ozdobné keramické výrobky, které začaly šířit pověst o dovednosti tamních mistrů. Jako první v Evropě zde začali vyrábět umyvadla, vany a dřezy ze žárohlíny již po roce 1920. Dnes jsou české produkty JIKA vyráběny ve dvou závodech - v Bechyni a ve Znojmě.

LAUFEN

LAUFEN je jeden z předních světových výrobců keramických produktů. V České republice působí KHO Laufen od roku 1991, kdy koupil akcie bývalé Jihočeské keramiky a.s. v Bechyni. V roce 1995 do svého portfolia přidal i Keramické závody Znojmo, a.s., nejstaršího výrobce sanitární keramiky na evropském kontinentu. Celosvětovou produkci švýcarské společnosti Laufen poté roku 1999 převzala španělská firma Roca. Laufen CZ s.r.o. prodává tři významné značky: Laufen, Roca a Jika, jejichž výrobky zasahují do všech segmentů trhu – od základních typů pro projektová řešení až po luxusní koupelnové série od ředních světových desgnérů.

ROCA

Přestože je dodnes rodinným podnikem, je španělská Roca díky vlastnictví značek Laufen a Jika již od roku 2006 světovou jedničkou ve výrobě sanitární keramiky. Na českém trhu zatím reprezentuje značku Roca stylová sanitární keramika, litinové vany, sprchové kouty, nábytek, sprchové a vodovodní baterie. Postupně však také všichni zájemci v České republice budou moci plně vychutnat odlišný styl designu, ve kterém se jižanská hravost a emotivní pohled na svět proměňují v množství nečekaných detailů: oblé vlnky hran umyvadel, retrostyl pohodlných litinových van včetně náročně provedených noh pro prostorové umístění, velkorysý přístup ke sprchovým vaničkám, široká nabídka zrcadel, koupelnového nábytku i baterií, které akcentují detaily jednotlivých designových řad. Roca má výsostné postavení v domácím Španělsku, kde lidé obecně nechodí „na WC“, ale „na Rocu“. Významných tržních podílů však dosahuje na celém světě od Evropy přes Asii až po Jižní Ameriku.